Indisch Museum zet een eerste stap naar een internationaal netwerk

Voor English click hier

NEDERLAND – Het Indisch Museum zet een eerste stap in het ontsluiten van de wereldwijde Indische diaspora. Met de lancering van het nieuwe platform ‘Global Indo Diaspora’ breidt het museum zijn netwerk officieel uit naar internationale partners en kunstenaars. Met het Dutch Australia Cultural Centre (DACC) in Australië en Adam de Boer beeldend kunstenaars in de Verenigde Staten.

De Indische geschiedenis is een mondiaal verhaal. Door de decennia heen zijn mensen met een Indische achtergrond over de gehele wereld uitgewaaierd. Het Indisch Museum wil met deze nieuwe koers deze verspreide verhalen samenbrengen op één digitaal podium.

Grensoverschrijdende samenwerking “Het Indisch Museum is meer dan een fysieke of digitale plek in Nederland; het is een verbindingspunt voor de gehele gemeenschap,” zegt Doric Steevensz, Eigenaar/beheerder. “Door samen te werken met organisaties zoals het DACC en individuele kunstenaars uit bijvoorbeeld de Verenigde Staten, kunnen we een veel rijker en actueler beeld schetsen van wat de Indische identiteit vandaag de dag betekent.”

De samenwerking met het DACC richt zich op kennisuitwisseling aangaande culturele projecten. Daarnaast biedt het museum met de expositie van de Amerikaanse kunstenaar Adam de Boer een primeur voor de nieuwe rubriek ‘Global Indo Diaspora’, waarin hedendaagse perspectieven uit de diaspora centraal staan.

Bezoekers kunnen het volledige overzicht van internationale partners en kunstenaars vanaf nu volgen via: https://indischmuseum.com/global-indo-diaspora.